გაკვეთილის მთავარი თემა
|
შ. მღვიმელის–„პურის ანგელოზი“
|
სწავლების საფეხური
|
მე–3 კლასი
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
14–მოსწავლე,განსაკუთრებული მიდგომების საჭიროების მქონე–არა.
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტუალობა
|
მოსწავლეები თემის გაცნობის შემდეგ მეტად შეიყვარებენ შრომას,იქნებიან კეთილები ყველას მიმართ,დაეხმარებიან სხვებს გაჭირვებაში საზღაურის მოლოდინის გარეშე: შეეცდებიან გულში შური და ბოროტება აღარ გაივლონ:
|
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
|
ტექსტის გაგება და შინაარსის გადმოცემა:
ტექსტში ასახული ამბის დაკავშირება პირად გამოცდილებასთან:
შრომის უნარის განვითარება:
ტექსტის დაყოფა შინაარსობრივ ნაწილებად:
|
წინასწარი ცოდნა
|
მოსწავლეებმა უნდა იცოდნენ რა არის სიკეთე,ბოროტება,შური, შრომა,რომელია კარგი და ცუდი თვისება:
|
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
მსჯელობა–დაკვირვებითა და კომენტარით:
|
სასწავლო მასალა/ტექნიკური რესურსები
|
სახელმძღვანელო,ნახატები,კომპიუტერი: ფანქრები,სახატავი:
|
გაკვეთილის მსვლელობა/ საკლასო მენეჯმენტი
|
–გონებრივი იერიში–სახელმძღვანელოში მოცემული სურათის აღწერა და მსგავსი სურათების ჩვენება: 5წთ(მთ–კლ)
–ტექსტის გაცნობა–ყურადღების გამახვილება პურის ანგელოზის სიტყვებზე:
–მსჯელობა: 10წთ(მთ–კლ)
1. რა ინატრა დაღლილმა
სანდრომ?
2.ვინ გამოეცხადა სანდროს?
3. რა უთხრა სანდროს პურის
ანგელოზმა? და ა შ.
საკუთარი აზრის გადმოცემა: 5წთ(ინდივიდ)
1.როგორ შეაფასებდნენ სანდროს საქციელს?
2.თქენ როგორ მოიქცეოდით და რატომ?
–გამოტოვებული ეპიზოდების შევსება
მოთხრობის გეგმის შედგენა: 5წთ(მთ–კლ)
ნახატების შექმნა გეგმის მიხედვით:
–პრეზენტაცია 15წთ(ჯგუფურად)
გაკვეთილის შეჯამება–რა შევისწავლეთ დღეს?
–შეფასება
–საშინაო დავალების მიცემა–დაწერეთ ის მონაკვეთი,რომელიც გეგმის ბოლო ეპიზოდს შეესაბამება
|
Sunday, May 1, 2011
გაკვეთილის გეგმა
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment